Spotkanie autorskie Jana Majchrowskiego – “Przeciw uzbrojonym analfabetom” – 22.11.2023

Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Janem Majchrowskim.

„Przeciw uzbrojonym analfabetom” to debiut literacki profesora wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego, który znany był do tej pory z zupełnie innej formy działalności. Był wojewodą, wiceministrem w MSWiA, doradcą ważnych osobistości, a także sędzią Sądu Najwyższego.

Idąc w ślady ojca – Stefana Majchrowskiego – pisarza, autora książek historycznych, przygodowych i biograficznych, napisał własną książkę będącą swoistym kalendarzem skojarzeń historycznych. Każdy rozdział to barwna opowieść o jednym wydarzeniu powiązanym poszczególnymi miesiącami, wskazująca, że to, co dotyczy historii i spraw publicznych łączy się  niejednokrotnie z tym, co prywatne i osobiste.

Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2023 o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej kamienicy „Zgoda” przy ul. J. Piłsudskiego 14.