Skip to content Skip to footer

Oferta edukacyjna 2021/2022

Muzeum Podkarpackie w Krośnie to unikalne miejsce kultury. Choć najbardziej znane jest z niezwykłej kolekcji lamp naftowych, jednej z najcenniejszych na świecie, to prezentowane są tu wystawy o różnorodnej tematyce. Muzeum szczyci się największą w Polsce kolekcją współczesnego szkła użytkowego i artystycznego oraz zbiorami archeologicznymi. Gromadzone są tu również zabytki dotyczące historii regionu oraz dzieła sztuki twórców związanych z Krosnem. Sześć wystaw stałych związanych z dziedzictwem kulturowym regionu, Europy i świata znajduje się w zabytkowych wnętrzach Pałacu Biskupiego oraz kamienicy Towarzystwa Mieszczańskiego „Zgoda”.

Proponujemy również udział w innych ciekawych formach edukacji kulturalnej.

ORGANIZUJEMY:

KONFERENCJE I SESJE NAUKOWE

Muzeum jest organizatorem cyklicznych, międzynarodowych konferencji archeologicznych poświęconych tematyce karpackiej i dotyczących zagadnień od epoki kamienia po okres nowożytny; organizuje również konferencje historyczne o tematyce regionalnej, głównie XX w., o tematyce związanej z historią oświetlenia oraz sesje dotyczące Hut Szkła i przemysłu szklarskiego;

KONCERTY

muzyki klasycznej, dawnej, a wśród nich kameralne recitale chopinowskie na zabytkowym Pleyelu;

SPOTKANIA MUZEALNE

z ciekawymi osobistościami Podkarpacia (podróżnikami, pisarzami, regionalistami).

Przedsięwzięcia cykliczne, które na stałe wpisały się w harmonogram Muzeum i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i młodzieży to majowa Noc Muzeów połączona z Kiermaszem Sztuki oraz wrześniowy Dzień Otwarty, których program uatrakcyjniony jest występami grup rekonstrukcyjnych oraz koncertami.

Informacje dotyczące najbliższych wydarzeń znajdziecie Państwo w zakładce Aktualności.

Zobacz więcej

Wystawy

Miejsca

Zwiedzanie

Kolekcje

Księgarnia

Aktualności

Zostańmy w kontakcie

Skip to content