Zmienne przestrzenie pamięci – Paulina Zwolak

W Muzeum Podkarpackim można obejrzeć nową wystawę ZMIENNE PRZESTRZENIE PAMIĘCI Pauliny Zwolak.

Ekspozycja jest autorską wystawą prac projektowych oraz artystycznych powstałych na przestrzeni lat 2015-2018.

„Tematem moich projektów dyplomowych jest architektura pamięci i pojednania związana z konfliktem polsko-ukraińskim. Obiekty mają na celu przywołanie pamięci o wydarzeniach i przywrócenie godności ofiarom każdej ze stron. Mają opowiadać historię z perspektywy ofiary, stać się drogą do głębszego poznania i samoświadomości. Narracja jest kluczem do zrozumienia opowieści. Przestrzeń jest poświęcona głębszej myśli i idei, umożliwia przeżycie kolektywnej żałoby i oczyszczenie, nie służy jedynie zachowaniu pamięci i przedstawieniu historii. Cykl grafik i rzeźb „Pejzaże” powstał na przestrzeni kilku ostatnich lat. Prace artystyczne są wrażeniową interpretacją szeroko rozumianego pojęcia krajobrazu, architektury i otaczającego nas świata, który jest odbiciem ludzkich doświadczeń, emocji, odczuć, jest też tłem dla toczącego się życia.”

Zapraszamy serdecznie!