Skip to content Skip to footer

Wszystkie drogi…

„Wszystkie drogi wiodły do śmierci…” pisała tuż po II wojnie światowej Rajzla Żychlińska, wybitna żydowska poetka, w pełnym goryczy wierszu „Bóg zakrył swoją twarz”. Jej słowa brzmią niezwykle prawdziwie w odniesieniu do ponad 3 milionów polskich Żydów, spośród których Zagładę przeżyło zaledwie 10 procent. Nawiązując do słynnego utworu Żychlińskiej, wystawa „Wszystkie drogi…” – historie Żydów ocalonych z Zagłady stara się jednak pokazać te drogi, które wiodły nie do śmierci, lecz do ocalenia. Na przykładzie losów siedemnastu osób pochodzących z terenów dawnej Galicji, które przeżyły Holokaust, zaprezentowano różne drogi przetrwania i opisano dramatyczne decyzje i niebezpieczeństwa, z którymi każda z tych osób musiała się zmierzyć.

Plakat do wystawy "Wszystkie drogi...", cykl wydarzeń Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Autor plakatu Sebastian Wieczorek

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Podkarpackiego w Krośnie na wystawę „Wszystkie drogi…” ze zbiorów Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie.

Wystawa potrwa do końca lutego.

INSTYTUCJA KULTURY WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Logo województwa Podkarpackiego

Konto Muzeum Podkarpackiego w Krosnie Bank Pekao SA 14 1240 2311 1111 0010 9647 7149

Muzeum Podkarpackie w Krośnie © 2023. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Skip to content