Skip to content Skip to footer

MUZEUM NIECZYNNE

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku z remontem Muzeum nieczynne dla zwiedzających do odwołania.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju jesteśmy zmuszeni do odwołania uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Kolegiackiej w Krośnie połączonej z wmurowaniem urny z ziemią z grobów katyńskich oraz wernisażu wystawy czasowej w Muzeum Podkarpackim w Krośnie „Polska na emigracji”. Jeżeli warunki pozwolą, to uroczystości te odbędą się w kwietniu 2021 roku.

Magazyny Studyjne Szkła i Archeologiczny Plac Zabaw już otwarte!

Zajęcia Muzealne w Magazynach Studyjnych Działu Historii Szkła i Przemysłu Szklarskiego Muzeum Podkarpackiego w Krośnie oraz „Terenowy Warsztat Pracy Archeologa”

Lekcje od 10.08.2020, cena 10 zł/os.

1) Zajęcia Muzealne w Magazynach Studyjnych Działu Historii Szkła i Przemysłu Szklarskiego.

Zajęcia Muzealne w Magazynach Studyjnych Muzeum Podkarpackiego w Krośnie przeznaczone są dla starszej młodzieży szklonej i osób dorosłych. Uczestnicy zajęć mają wyjątkową możliwość zapoznania się z pracą muzealnika mogą dowiedzieć się w jaki sposób przechowywane są eksponaty muzealne, jaką dokumentację merytoryczną wykonują pracownicy muzeum i w jaki sposób dbają o powierzone im eksponaty (wykonując niezbędne zabiegi konserwatorskie).

Temat 1: Historia i współczesność szkła.

Temat 2: Szkło współczesne w Zbiorach Muzeum Podkarpackiego w Krośnie.

Temat 3: Dział Historii Szkła i Przemysłu Szklarskiego – praca muzealnika.

Miejsce przeprowadzania lekcji muzealnej: magazyny studyjne Działu Historii Szkła i Przemysłu Szklarskiego Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Krosno ul. Szczepanika 2.
Czas trwania lekcji: 40 – 45 min.
Limit miejsc: 5 – 10 osób.

2) „Terenowy warsztat pracy archeologa”

„Terenowy warsztat pracy archeologa” to projekt skierowany dla najmłodszych zwiedzających muzeum. Zajęcia mają na celu przybliżenie uczestnikom charakteru pracy archeologa w terenie. Prace wykopaliskowe, prowadzone przez doświadczonego opiekuna polegać będą na eksplorowaniu zaaranżowanego wykopu archeologicznego przez uczestników. Praktyczne zajęcia poprzedzone będą wprowadzeniem, z którego dzieci dowiedzą się jak należy właściwie prowadzić badania zgodnie z metodyką wykopaliskową oraz usłyszą o najważniejszych odkryciach archeologicznych regionu.

Miejsce przeprowadzania lekcji muzealnej: Plac archeologiczny przy magazynach studyjnych Działu Historii Szkła i Przemysłu Szklarskiego Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Krosno ul. Szczepanika 2.
Przewidywany czas trwania zajęć wynosi 40-45 minut.
Limit miejsc: 5 – 10 osób

Konto Muzeum Podkarpackiego w Krosnie Bank Pekao SA 14 1240 2311 1111 0010 9647 7149

Muzeum Podkarpackie w Krośnie © 2022. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Skip to content