Spotkanie Muzealne

Wstęp 1 zł,

MUZEUM PODKARPACKIE W KROŚNIE,
Stowarzyszenie Przyjaciół Polaków na Wschodzie „Wspólnota Rodaków”,
zapraszają na spotkanie muzealne z dr Natalią Rykowską „Polacy w Kazachstanie – historia i teraźniejszość” oraz Grzegorzem Jasiewiczem i Pawłem Juchą
„Świat zapomniał a Ty…”

Podczas spotkania prezentowana będzie wystawa „Myśmy do stepów unieśli Ojczyznę” poświęcona deportacji Polaków do Kazachstanu w 1936 r.

dr Natalia Rykowska
Urodzona w Kazachstanie w rodzinie polskich zesłańców, doktor nauk społecznych, członek Zarządu Związku Repatriantów RP, autorka książek poświęconych historii Polaków na Wschodzie, współorganizatorka wykładów i wystaw poświęconych Polakom w Kazachstanie. Od wielu lat zaangażowana w działalność na rzecz repatriacji i pomocy Polakom zesłanym i deportowanym do byłego ZSRS, współpracuje z organizacjami polonijnymi w byłych republikach sowieckich.