Zapowiedź pokazu filmów archiwalnych – „Powstanie Warszawskie”, „Opowieść o jednym mieście”

Za nami 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 w Warszawie rozpoczęły się heroiczne zmagania powstańców z hitlerowskim okupantem. Po pięciu blisko latach nieprzerwanej i twardej walki prowadzonej w podziemiach konspiracji powstańcy pokazali, jak bardzo są zdeterminowani, by Ojczyźnie przywrócić Wolność i wymierzyć zbrodniarzom niemieckim przykładną karę za terror i zbrodnie dokonane na ziemiach Polski. Pomimo kiepskiego uzbrojenia oraz przy nikłym wsparciu wojsk alianckich walki powstańcze trwały, aż do 2 października.

A co przed nami?

W naszym muzeum możecie Państwo wkrótce zobaczyć m.in. opisywane wydarzenia sprzed 77 lat.
Już w ten piątek, 6 sierpnia o godzinie 19.00, Muzeum Podkarpackie w Krośnie organizuje projekcję archiwalnych filmów, które przekazane zostały w darze przez Stowarzyszenie Muzeum Wojska Polskiego we Francji. W Kamienicy „Zgoda” wyświetlone zostaną filmy: „Powstanie Warszawskie” oraz „Historia o jednym mieście”.

Wstęp 5 zł.

Zapraszamy!