Skip to content Skip to footer

NOC MUZEÓW

13 MAJA 2023

Noc Muzeów w Muzeum Podkarpackie

Program:

16.00-23.00 Zwiedzanie ekspozycji

16.00-20.00 Kiermasz Sztuki

16.00-21.00 Akcja portretowania Wielki Album Krośnieński (wraz z PSAK w Krośnie)

16.00-23.00 Kawa Krośnieńska serwowana metodą Latte Art Przystanek Krośnieńska

21.00 Koncert zespołu Winyl Band “Był taki ktoś… – koncert z piosenkami polskich artystów”

(bilet wstępu: 1 zł)

Muzeum Podkarpackie w Krośnie serdecznie zaprasza do udziału w Nocy Muzeów – jednej z najpopularniejszych imprez kulturalnych. Przede wszystkim zachęcamy do zwiedzania naszych wystaw stałych, jak i wystawy czasowej „170 lat oświetlenia naftowego” ukazującej ewolucję lampy naftowej, od najprostszej sznurkowej, do dzieła sztuki rzemiosła artystycznego. Zaprezentowane są też nigdy nie eksponowane, unikatowe, najnowsze nabytki Muzeum Podkarpackiego. Wystawę uzupełniają nie pokazywane wcześniej materiały dotyczące przemysłu naftowego.

Dziedziniec Pałacu Biskupiego po raz kolejny otworzy się dla lokalnych artystów i rękodzielników prezentujących swoje prace podczas 17. edycji Kiermaszu Sztuki. Dodatkową atrakcją będzie obecność baristów Przystanek Krośnieńska, którzy zachwycą Państwa prezentacjami serwowania specjalnej mieszanki ziaren Kawy Krośnieńskiej metodą Latte Art, miody z Pasieki Wędrownej. Na dziedzińcu muzealnym będzie można również spotkać Dziada Proszalnego oraz Woja, w których wcielą się członkowie drużyny Rhos lið

We współpracy z pedagogami i słuchaczami Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie będzie miała miejsce kolejna odsłona Wielkiego Albumu Krośnieńskiego. W kamienicy „Zgoda” zaprezentowane zostaną zdjęcia naszych gości, którzy wzięli udział w akcji fotografowania krośnian podczas zeszłorocznej Nocy Muzeów. Zachęcamy Państwa do udziału w naszej akcji i utrwalenia wizerunku swojego oraz Państwa najbliższych, co umożliwi nam stworzenie niezwykłej kolekcji portretów.

O 21.00 odbędzie się koncert zespołu WINYL BAND pt. „Był taki ktoś… – koncert z piosenkami polskich artystów”. Projekt „Był taki ktoś” to muzyczna podróż śladami Wielkich Niezapomnianych artystów polskiej sceny muzycznej. W programie utwory z repertuaru takich wykonawców jak: Krzysztof Krawczyk, Marek Grechuta, Ryszard Riedel, Anna Jantar, Czesław Niemen, Agnieszka Osiecka, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Romuald Lipko, Ada Rusowicz i wielu, wielu innych.

WINYL BAND istnieje od 2015 roku. Aleksandra Stano i Radosław Mokrus spełniając swoje marzenia postanowili stworzyć coś wspólnie. Przez wiele lat na swojej muzycznej drodze spotykali wiele ciekawych, niebanalnych osobistości muzycznych. Korzystając ze swojego doświadczenia kilku z nich zaprosili do współpracy i stworzyli zespół. WINYL BAND to grupa, dla której wspólne muzykowanie to możliwość wspólnej zabawy dźwiękami i twórczego spędzania czasu. Członkowie zespołu tworzą różne projekty, z którymi koncertują w Polsce i za granicą. Wystąpili już na Ukrainie w Żytomierzu, w Wiedniu na Dniach Kultury Polskiej i w wielu miejscach w Polsce.

Skład zespołu:

ALEKSANDRA STANO – magister sztuki, wokalistka, pedagog.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i muzyki estradowej.

BARTOSZ LISTWAN – dr hab. sztuk muzycznych, wokalista, pedagog.
Profesor w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie jako pedagog wokalny.

KRZYSZTOF KOT – perkusista, absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i muzyki Rozrywkowej, w klasie perkusji.
Muzyk sesyjny, współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Koncertuje w Polsce i za granicą. Producent i współwłaściciel studia muzycznego Bombon Records w Katowicach.

MICHAŁ LECH – gitarzysta, wokalista, pedagog.
Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w klasie gitary jazzowej.

RADOSŁAW MOKRUS – pianista, akordeonista, muzyk sesyjny współpracujący z wieloma artystami w kraju i za granicą. Kierownik muzyczny zespołu WINYL BAND.

Konto Muzeum Podkarpackiego w Krosnie Bank Pekao SA 14 1240 2311 1111 0010 9647 7149

Muzeum Podkarpackie w Krośnie © 2023. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Skip to content