Skip to content Skip to footer

Noc Muzeów i Kiermasz Sztuki

14 maja (sobota) 2022

ul. Józefa Piłsudskiego 14, 16

Muzeum czynne od 16.00 do 23.00

Program:
16.00 – 23.00 zwiedzanie ekspozycji, w tym nowo otwartej wystawy archeologicznej Przeszłość ożywiona
16.00 – 20.00 Kiermasz Sztuki
16.00 – 21.00 akcja portretowania Wielki Album Krośnieński (wraz z PSAK w Krośnie)
16.00 – 23.00 Kawa Krośnieńska serwowana metodą Latte Art, Zaparzymy.pl
21.00 koncert Maciej Łukaszewicz i Jego Goście Spacerkiem po Jazzie – 130 lat (bilet wstępu: 1 zł)

Serdecznie zapraszamy do udziału w jednej z najpopularniejszych imprez kulturalnych – Nocy Muzeów. Po długiej przerwie wynikającej z sytuacji epidemiologicznej oraz prac remontowych obejmujących Pałac Biskupi, Muzeum Podkarpackie w Krośnie ma przyjemność przywitać Państwa ponownie. Przede wszystkim zachęcamy do zwiedzania naszych wystaw stałych, jak i wystawy czasowej Polska na emigracji, prezentującej zabytki wybrane spośród dziewięciu tysięcy poloników podarowanych placówce przez Stowarzyszenie Muzeum Wojska Polskiego we Francji. Będzie to niemal ostatni moment, żeby zobaczyć te wyjątkowe zbiory w całej okazałości, gdyż wystawa dostępna jest do 22 maja 2022. Nie lada gratką dla miłośników archeologii będzie też nowo otwarta wystawa Przeszłość ożywiona. Zmodernizowana wystawa archeologiczna, znajdująca się w piwnicach kamienicy przy ul. Józefa Piłsudskiego 14 przedstawia historię osadnictwa na terenie Podkarpacia od pierwszych śladów działalności człowieka z okresu paleolitu, po późne średniowiecze. Bogaty zbiór narzędzi, broni, ceramiki i innych przedmiotów codziennego użytku uzupełnia sugestywna oprawa plastyczna.

Dziedziniec Pałacu Biskupiego po raz kolejny otworzy się dla lokalnych artystów i rękodzielników prezentujących swoje prace podczas Kiermaszu Sztuki. Dodatkową atrakcją będzie obecność baristów Zaparzymy.pl, którzy zachwycą Państwa prezentacjami serwowania specjalnej mieszanki ziaren Kawy Krośnieńskiej metodą Latte Art.

We współpracy z pedagogami i słuchaczami Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie będzie miała miejsce kolejna odsłona Wielkiego Albumu Krośnieńskiego. Zaprezentowane zostaną zdjęcia naszych gości, którzy wzięli udział w akcji fotografowania krośnian podczas Nocy Muzeów 2018, a także wybrane fotografie z lat wcześniejszych. Zachęcamy Państwa do udziału w naszej akcji i utrwalenia wizerunku swojego oraz Państwa najbliższych, co umożliwi nam stworzenie niezwykłej kolekcji portretów.

O 21.00 odbędzie się koncert, w którym Maciej Łukaszewicz i Jego Goście zabiorą Państwa „Spacerkiem po Jazzie – 130 lat”. Zespół w składzie: Maciej Łukaszewicz, Ervin Żebro, Władysław Wiater, Marcin Jadach, Witek Krowiak oraz wokalistka – Gaba Janusz przedstawią repertuar obejmujący całość jazzu począwszy od ragtime’u poprzez swing, bebop, aż do Fusion.

Maciej Łukaszewicz – fortepian, słowo
Urodzony i zamieszkały w Krośnie. Pianista jazzowy.
Niestrudzony popularyzator muzyki jazzowej i jej barwnej historii.
Autor muzycznych inicjatyw takich jak „Kropla Jazzu” i „Spacerkiem po Jazzie”.

Gaba Janusz – wokal
Kompozytorka i autorka tekstów, pedagog, nauczyciel emisji głosu.
Laureatka licznych konkursów i przeglądów muzycznych, uhonorowana Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawaną najwybitniejszym młodym polskim twórcom.
W 2016 roku wydała płytę z muzyką autorską pt. „Chwile, które znasz”.

Ervin Żebro – trumet, flugehorn
Władysław Wiater
– saksofony, flet
Marcin Jadach
– kontrabas, bass el.
Witek Krowiak
– drums

INSTYTUCJA KULTURY WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Logo województwa Podkarpackiego

Konto Muzeum Podkarpackiego w Krosnie Bank Pekao SA 14 1240 2311 1111 0010 9647 7149

Muzeum Podkarpackie w Krośnie © 2024. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Skip to content