Zapowiedź Europejskich Dni Dziedzictwa na Podkarpaciu 2019

Jak co roku, w drugi i trzeci weekend września (7-8 oraz 14-15.09.2019) odbędzie się 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem przewodnim „Polski splot”. Temat ten wpisuje się w założenia Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 i jest dla organizatorów okazją do skupienia uwagi na kwestiach tworzenia niepodległego Państwa Polskiego oraz procesu scalania granic po latach zaborów.  Podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, również w tym roku województwo podkarpackie aktywnie włącza się w organizację tej największej w Europie akcji promowania dziedzictwa kulturowego. Swój akces zgłosiło 14 instytucji, które zorganizują łącznie 31 wydarzeń o różnorodnej tematyce, dostosowanej do potrzeb każdego odbiorcy. Oprócz tradycyjnego zwiedzania muzeów i placówek kultury, będzie można wziąć udział w innych eventach, takich jak: wystawy, konkursy, zajęcia edukacyjne, festyny, biesiady, gawędy, koncerty, warsztaty czy prelekcje. Dostęp do wydarzeń będzie bezpłatny.  Muzeum Podkarpackie, podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, również w tym roku będzie koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa.

Z tej okazji zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego Pałacu Biskupiego 15 września (w niedzielę), o godzinie 17.00. Odbędzie się wówczas koncert pieśni patriotycznych.
Program obchodów wojewódzkich:

Bóbrka
Muzeum-Skansen Przemysłu Naftowego i Gazowniczego
14 IX (zwiedzanie)

Kolbuszowa
Muzeum Kultury Ludowej
8 IX (spektakl, warsztaty, potańcówka)

Krosno
Biuro Wystaw Artystycznych
7, 8 IX (prelekcje)
Centrum Dziedzictwa Szkła
8 IX (zwiedzanie)