Logotyp Muzeum Podkarpackiego w Krośnie
Logo Muzeum Podkarpackiego w Krośnie i logo PODKARPACKIE przestrzeń otwarta. Grafika. Logotyp Muzeum Podkarpackiego w Krośnie składa się z dwóch graficznych pól i napisu. Na górze żółta wygięta linia w kształcie lampy naftowej z płomieniem. Niżej szare linie układające się w kształt górzystego krajobrazu Podkarpacia. Pod grafiką umieszczony szary napis Muzeum Podkarpackie w Krośnie. Grafika. Logotyp województwa podkarpackiego. Składa się z trzech graficznych pól i napisu. Zbliżony do trójkątów kształt pól przywodzi na myśl górzysty krajobraz Podkarpacia. Boczne krawędzie pól są łagodnie wygięte w prawo. Pierwsze z lewej biegnie wąskie pole niebieskie zakończone grotem strzały. Równolegle do niego - szersze, turkusowe. To połączenie błękitu i zieleni. Na prawo od turkusowego - najszersze, zielone. Po prawej stronie pól ciemnoszary napis w dwóch liniach: „Podkarpackie. Przestrzeń otwarta”.

Nazwa zadania: 

Budowa wiaty

Umowa Nr DO-I.3041.70.2024

Wartość całkowita:

240 048,89 zł

Kwota dofinasowania: 

183 390,00 zł

Środki własne:

56 658,89 zł

Efekty rzeczowe:

Realizacja zadania została przeprowadzona po wyłonieniu Wykonawcy w trybie art. 275 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. Marek Miśkowicz Firma Usługowo-Handlowo-Produkcyjna Obróbka Drewna  Produkcja i Usługi z siedzibą 38-230 Mowy Żmigród. Umowa  z Wykonawcą została zawarta  24 października 2024 r.

Przedmiot umowy obejmował: budowę wiaty według projektu zagospodarowania terenu i projektu architektoniczno-budowlanego zatwierdzonego decyzją 7.59.2024 przez Starostę Jasielskiego.

Wiata o konstrukcji słupowej bez wyplatania pełnych ścian, wykonane tylko jako wyplatany płot. Wymiary konstrukcji wiaty około 12×6 m, wysokość w kalenicy około 4,5 m, wysokość ścian około 2,2 m. Dach dwuspadowy o kącie nachylenia 38-40 stopni kryty strzechą z trzciny impregnowanej preparatem ognioochronnym. Facjaty wyplatane wikliną. Ściany wyplatanew formie niskiego płotu. Słupy o średnicy 25 do 35 cm zagłębione w ziemi do około 1,5 m. Odległość słupów około 1,6m. Przypory o średnicy 25 do 40 cm, sochy o średnicy 25 do 35 cm, żerdzie na dachu o średnicy 15 do 25 cm, łaty o średnicy 25 do 35 cm. Słupy, sochy i przypory z drewna dębowego, pozostałe elementy z drewna iglastego.

Nadzór nad realizacją budowy sprawował Inspektor Nadzoru Inwestorskiego. Protokół odbioru końcowego został sporządzony w dniu 14 listopada 2024 r.; Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego  w Jaśle wydał zaświadczenie o braku sprzeciwu do zawiadomienia o zakończeniu budowy wiaty oraz uprawnił Inwestora  – Muzeum Podkarpackie w Krośnie do rozpoczęcia użytkowania obiektu.

Budowa nowej wiaty umożliwi użytkowanie podczas przyszłych festiwali i imprez plenerowych oraz będzie służyć do prowadzenia warsztatów edukacyjnych.

 

Przejdź do treści